Prezident İlham Əliyev: "Korrupsiya və rüşvətxorluğa qarşı mübarizə Azərbaycanda sözdə yox, əməldə aparılır"
Tədbirlər 24 Avqust 2020
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev: "Korrupsiya və rüşvətxorluğa qarşı mübarizə Azərbaycanda sözdə yox, əməldə aparılır. Bu mübarizə xalq tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Mən vətəndaşlardan minlərlə məktub alıram. Onlar mənim bu addımlarımı alqışlayır və eyni zamanda, bəzi məsələlərə diqqətimi çəkir. Şadam ki, son vaxtlar ictimai nəzarət mexanizmi daha da mütəşəkkil forma alır. Mən bunu alqışlayıram...
Korrupsiya və rüşvətxorluq halları bütün ölkələrdə var. Əsas məsələ odur ki, dövlət və hökumət bu məsələlərə hansı prizmadan yanaşır. Azərbaycanda bu məsələlərə dözümlülük sıfır səviyyəsindədir və hesab edirəm ki, gördüyümüz işlər bunu təsdiqləyir. Təkcə yerli icra orqanlarının rəhbərləri yox, eyni zamanda, mərkəzi icra orqanlarının rəhbərləri də məsuliyyətə cəlb edilibdir və bu məsələlər ictimailəşdirilir. İctimaiyyət görülmüş bütün işlərdən xəbərdar olmalıdır və eyni zamanda, mənim insanların vəzifələrə təyinatı ilə bağlı tövsiyələrim artıq ictimaiyyətə çatdırılır".

Президент Ильхам Алиев: "Борьба с коррупцией и взяточничеством в Азербайджане ведется не на словах, а на деле"
Мероприятия 24 Август 2020
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев: «Борьба с коррупцией и взяточничеством в Азербайджане ведется не на словах, а на деле. Народ высоко оценивает эту борьбу. Я получаю тысячи писем от граждан. Они приветствуют мои действия, в то же время обращают мое внимание на некоторые вопросы. Рад, что в последнее время механизм общественного контроля приобретает более организованную форму.
Я приветствую это. Случаи коррупции и взяточничества есть во всех странах. Главный вопрос, - из какой призмы государство и правительство подходят к этим вопросам. Терпимость по этим вопросам в Азербайджане нулевая, и я думаю, что проделанная нами работа подтверждает это. К ответственности привлечены не только главы местных исполнительных органов, но и руководители центральных исполнительных органов, и эти вопросы широко освещаются. Общественность должна быть в курсе всей проделанной работы, при этом мои рекомендации по назначению людей уже доступны для общественности».