Prezident İlham Əliyev: "Korrupsiya və rüşvətxorluğa qarşı mübarizə Azərbaycanda sözdə yox, əməldə aparılır"
Tədbirlər 24 Avqust 2020
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev: "Korrupsiya və rüşvətxorluğa qarşı mübarizə Azərbaycanda sözdə yox, əməldə aparılır. Bu mübarizə xalq tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Mən vətəndaşlardan minlərlə məktub alıram. Onlar mənim bu addımlarımı alqışlayır və eyni zamanda, bəzi məsələlərə diqqətimi çəkir. Şadam ki, son vaxtlar ictimai nəzarət mexanizmi daha da mütəşəkkil forma alır. Mən bunu alqışlayıram...
Korrupsiya və rüşvətxorluq halları bütün ölkələrdə var. Əsas məsələ odur ki, dövlət və hökumət bu məsələlərə hansı prizmadan yanaşır. Azərbaycanda bu məsələlərə dözümlülük sıfır səviyyəsindədir və hesab edirəm ki, gördüyümüz işlər bunu təsdiqləyir. Təkcə yerli icra orqanlarının rəhbərləri yox, eyni zamanda, mərkəzi icra orqanlarının rəhbərləri də məsuliyyətə cəlb edilibdir və bu məsələlər ictimailəşdirilir. İctimaiyyət görülmüş bütün işlərdən xəbərdar olmalıdır və eyni zamanda, mənim insanların vəzifələrə təyinatı ilə bağlı tövsiyələrim artıq ictimaiyyətə çatdırılır".

President Ilham Aliyev: “The fight against corruption and bribery in Azerbaijan is being conducted not in words, but in deeds”
Events 24 August 2020
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev: “The fight against corruption and bribery in Azerbaijan is carried out not in words, but in deeds. The people appreciate this struggle. I receive thousands of letters from citizens. They welcome my actions, while at the same time direct my attention to certain questions. I am glad that recently the mechanism of public control is acquiring a more organized form.
I applaud this. There are cases of corruption and bribery in all countries. The main question is from what prism the state and the government approaches these cases. There is zero tolerance on these issues in Azerbaijan, and I think that the work we have done confirms this. Not only the heads of local executive bodies, but also the heads of central executive bodies have been held accountable, and these cases are widely covered. The public should be aware of all the work done, while my recommendations on the appointment of people are already available to the public”.