DTX-də Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 103 illiyi qeyd olunmuşdur.
Müasir dövlətçiliyimizin banisi, Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının fəxri rəhbəri Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümü münasibətilə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev və Xidmətin şəxsi heyəti Fəxri xiyabanda dahi şəxsiyyətin əziz xatirəsini dərin ehtiramla anmışlar. Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da məzarı üzərinə gül dəstələri qoyulmuşdur.
DTX-nin akt zalında davam etdirilən mərasimdə Ulu Öndərin və ölkəmizin suverenliyi naminə canından keçmiş şəhidlərimizin unudulmaz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmiş, Dövlət Himni səsləndirilmişdir.
Tədbirdə məruzə ilə çıxış edən DTX-nin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev dahi rəhbərin təhlükəsizlik orqanlarındakı 25 illik zəngin fəaliyyət dövrünə nəzər salmış, bu mühüm təsisatın milliləşdirilməsi və azərbaycançılıq ideologiyası ruhunda yenidən qurulmasının məhz uzaqgörən siyasətçi Heydər Əliyevin sarsılmaz iradəsinin nəticəsi olduğunu bildirmişdir.
Ulu Öndərin siyasi xəttini böyük məharətlə davam etdirən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmizin bütün sahələrdə tarixi nailiyyətlərə imza atdığını vurğulayan Xidmət rəisi dövlət başçısının xüsusi diqqət və qayğısı sayəsində təhlükəsizlik orqanlarının keyfiyyətcə yeni inkişaf mərhələsinə qədəm qoyduğunu açıqlamışdır.
General-polkovnik Əli Nağıyev bundan sonra da dövlətçiliyimizin qorunması və milli təhlükəsizliyin təmini istiqamətində üzərlərinə düşən vəzifələri yüksək məsuliyyətlə yerinə yetirəcəklərini qeyd etmişdir.
Tədbir xidmətdə fərqləndiklərinə görə yüksək dövlət mükafatlarına layiq görülmüş DTX əməkdaşlarının təltif edilməsi ilə başa çatmışdır.

The 103rd anniversary of the birth of the Great Leader Heydar Aliyev was commemorated at the SSS.
On the occasion of the 103rd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev, the founder of our modern statehood and the honorary head of the security agencies of Azerbaijan, the Chief of the State Security Service (SSS), Colonel-General Ali Naghiyev, and the personnel of the Service visited the Alley of Honor to pay tribute to his cherished memory with deep respect. Flowers were also laid at the grave of the prominent ophthalmologist-scientist, Academician Zarifa Aliyeva.
The ceremony continued in the assembly hall of the SSS, where a minute of silence was observed to honor the unforgettable memory of the Great Leader and the martyrs who sacrificed their lives for the sovereignty of our country, followed by the performing of the National Anthem.
Delivering a speech at the event, the Chief of the SSS, Colonel-General Ali Naghiyev, reflected on the Great Leader’s 25 years of prolific activity within the security agencies. He stated that the "nationalization" of this vital institution and its restructuring in the spirit of the ideology of Azerbaijanism were the direct results of the unwavering will of the visionary politician, Heydar Aliyev.
Emphasizing that under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, the Victorious Commander-in-Chief Ilham Aliyev—who skillfully continues the political course of the Great Leader—our country has achieved historic successes in all fields, the Service Chief noted that the security agencies have entered a qualitatively new stage of development thanks to the special attention and care of the Head of State.
Colonel-General Ali Naghiyev affirmed that the personnel will continue to fulfill their duties with a high sense of responsibility toward protecting our statehood and ensuring national security.
The event concluded with the presentation of high state awards to SSS employees who distinguished themselves in their service.