Tədbirlər 27 Avqust 2025
Avqustun 26-da Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin “Bilgəh” istirahət mərkəzində Vətən müharibəsi iştirakçıları ilə ənənəvi görüş keçirilmişdir. Görüş çərçivəsində Vətən müharibəsi iştirakçıları mərkəzdə yaradılmış şəraitlə yaxından tanış edilmişlər.
Daha sonra rəsmi və bədii hissədən ibarət tədbir keçirilmişdir. Öncə Azərbaycan Respublikasının suverenliyi və müstəqilliyi uğrunda qəhrəmancasına həlak olmuş şəhidlərimizin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmiş, ardınca Dövlət Himni səsləndirilmişdir.
Tədbirdə çıxış edənlər dövlətimizin başçısı, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi və qətiyyətli sərkərdəliyi, yenilməz Azərbaycan Ordusunun rəşadəti və əzmi sayəsində 44 günlük Vətən müharibəsində qazanılmış şanlı Zəfərdən ətraflı söhbət açmışlar. Haqq savaşında əldə olunmuş tarixi qələbənin 5-ci ildönümünün 2025-ci ildə qeyd ediləcəyini vurğalayan çıxışçılar Vətən müharibəsi ilə başlanan taleyüklü missiyanın 2023-cü ilin sentyabr ayında dövlət suverenliyinin bərpa olunması ilə nəticələnməsinin hər bir vətənpərvər azərbaycanlıda sonsuz iftixar və qürur hissi oyatdığını bildirmişlər.

Мероприятия 27 Август 2025
26 августа в центре отдыха «Бильгя» Службы Государственной Безопасности состоялась традиционная встреча с участниками Отечественной войны. В рамках встречи участники Отечественной войны были подробно ознакомлены с условиями, созданными в центре.
Затем состоялось мероприятие, включавшее официальную и художественную части. Сначала минутой молчания была почтена память наших шехидов, героически погибших за суверенитет и независимость Азербайджанской Республики, а затем прозвучал Государственный Гимн.
Выступавшие на мероприятии подробно рассказали о славной Победе, одержанной в 44-дневной Отечественной войне благодаря руководству и решительному полководчеству главы нашего государства, Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, мужеству и решимости непобедимой Азербайджанской Армии. Подчеркнув, что в 2025 году будет отмечаться 5-я годовщина исторической победы в Войне за правду, выступавшие заявили, что судьбоносная миссия, начавшаяся с Отечественной войны и завершившаяся восстановлением государственного суверенитета в сентябре 2023 года, вызывает безграничное чувство гордости и чести у каждого патриотически настроенного азербайджанца.