Tədbirlər 06 May 2024
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) bir qrup əməkdaşı tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının  101-ci ildönümü münasibətilə Ulu Öndərin adını daşıyan, Böyük Qafqaz sıra dağlarının Başdağ silsiləsinin dəniz səviyyəsindən 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə ənənəvi yürüş təşkil olunmuşdur.
Yürüş iştirakçıları mürəkkəb relyef və sərt iqlim şəraitində qabaqcadan müəyyən olunmuş marşrut üzrə hərəkətlərini davam etdirərək təyin olunmuş vaxtda “Heydər zirvəsi”nə qalxmış, Ümummilli Liderin barelyefi önündə dahi şəxsiyyətin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad etdikdən sonra orada Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağını ucaltmış, DTX-nin adı və emblemi əks olunan plakatı yerləşdirmişlər.

Сотрудники СГБ организовали восхождение на «пик Гейдара»
По случаю 101-й годовщины со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева группа сотрудников Службы Государственной Безопасности организовала традиционное восхождение на «Пик Гейдара», названный в честь Великого Вождя и расположенный на высоте 3751 метр над уровнем моря, горной гряды Башдаг Большого Кавказского хребта.
Участники восхождения продолжая движение по заранее определенному маршруту в условиях сложного рельефа и сурового климата в назначенное время поднялись на «пик Гейдара», после почтения с глубоким уважением светлой памяти великой личности перед барельефом Общенационального лидера, подняли Государственный Флаг Азербайджанской Республики и разместили плакат с названием и эмблемой СГБ.