Tədbirlər 06 May 2024
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) bir qrup əməkdaşı tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının  101-ci ildönümü münasibətilə Ulu Öndərin adını daşıyan, Böyük Qafqaz sıra dağlarının Başdağ silsiləsinin dəniz səviyyəsindən 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə ənənəvi yürüş təşkil olunmuşdur.
Yürüş iştirakçıları mürəkkəb relyef və sərt iqlim şəraitində qabaqcadan müəyyən olunmuş marşrut üzrə hərəkətlərini davam etdirərək təyin olunmuş vaxtda “Heydər zirvəsi”nə qalxmış, Ümummilli Liderin barelyefi önündə dahi şəxsiyyətin əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad etdikdən sonra orada Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağını ucaltmış, DTX-nin adı və emblemi əks olunan plakatı yerləşdirmişlər.

Employees of SSS organized a march to the “Heydar Peak”
On the occasion of the 101st anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev, a group of employees of the State Security Service (SSS) organized a traditional march to the “Heydar Peak”, named after the Great Leader, located at an altitude of 3751 meters above sea level of the Bashdag range of the Great Caucasus mountains.
The participants of the march, continuing their movement along the pre-determined route through the rough terrain and harsh climate conditionse, climbed to the “Heydar peak” at the appointed time, and after commemorating the dear memory of the great personality in front of the bas-relief of the National Leader, raised the State Flag of the Republic of Azerbaijan and installed a poster with the name and the emblem of the SSS.