Tədbirlər 08 Noyabr 2023
8 Noyabr - Zəfər Günündə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) Laçın rayon şöbəsinin inzibati binasının açılış mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonuna daxil olan Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Məsim Məmmədov, DTX-nin rəhbər əməkdaşları, rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri iştirak etmişlər.
Öncə tədbir iştirakçıları binanın foyesində Ulu Öndər Heydər Əliyevin və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin siyasi fəaliyyətlərinin müxtəlif dövrlərini özündə əks etdirən fotostendə baxmış, daha sonra müasir standartlara uyğun şəkildə yenidən rekonstruksiya edilmiş binada əməkdaşların öz xidmətlərini səmərəli təşkil etmələri və əməliyyat imkanlarını daima genişləndirə bilmələri üçün yaradılan hərtərəfli şəraitlə yaxından tanış olmuşlar.
Belə bir inzibati binanın istifadəyə verilməsinin Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin təhlükəsizlik orqanlarına göstərdiyi diqqət və qayğının növbəti təzahürü olduğu vurğulanmış, Xidmətin şəxsi heyəti adından dövlət başçısına minnətdarlıq ifadə edilmişdir.

Events 08 November 2023
On November 8 - Victory Day, the opening ceremony of the administrative building of the Lachin district department of the State Security Service (SSS) was held. Masim Mammadov, the special representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the Lachin district, part of the East Zangezur economic region, leading employees of the SSS and the heads of law enforcement agencies of the district took part in the event.
First, the participants of the event observed the photostand in the lobby of the building, which includes the various periods of the political activities of the Great Leader Heydar Aliyev and the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev, then, in the reconstructed building according to modern standards, they got acquainted with the comprehensive conditions created for employees to efficiently organize their services and constantly expand their operational capabilities.
It was emphasized that putting such an administrative building into use is another manifestation of the attention and care shown by victorius Supreme Commander Ilham Aliyev to the security agencies and gratitude was expressed to the head of state on behalf of the personnel of the Service.