Rəsmi məlumatlar 31 Yanvar 2023
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyində törədilmiş terror aktı ilə bağlı cinayət işi üzrə araşdırmalar davam etdirilir.
Həmin hadisə barədə araşdırmalara dair dəqiqləşdirilməmiş və rəsmi mənbələrə istinad edilməyən məlumatların yayımlanması istintaqın aparılmasına mane olmaqla əhali arasında çaşqınlığa və şayiələrin yayılmasına səbəb olur.
İranda baş vermiş hadisə ilə əlaqədar dövlət orqanlarına istinad olunmadan informasiyaların tirajlanmasının yolverilməzliyi barədə media qurumlarına xəbərdarlıq olunur.

Официальная информация 31 Январь 2023
В Службе государственной безопасности продолжается расследование по уголовному делу о террористическом акте, совершенной в посольстве Азербайджанской Республики в Исламской Республике Иран.
Распространение ложной информации о расследовании данного события, не ссылаясь на официальные источники, вводит население в заблуждение и способствует распространению слухов, препятствуя проведению следствия.
Медиаструктуры предупреждаются о недопустимости распространения информаций о событии, произошедшем в Иране, без ссылок на государственные органы.