Rəsmi məlumat 28 Noyabr 2022
2022-ci ilin 12-13 sentyabr tarixlərində Azərbaycan-Ermənistan sərhədində baş vermiş hərbi əməliyyatlar zamanı həlak olmuş erməni hərbi qulluqçularına aid meyitlərin axtarışı prosesi davam etdirilmişdir.
Ərazidə aparılmış axtarış tədbirləri nəticəsində aşkar olunmuş Ermənistan hərbçilərinə məxsus 13 cəsəd cari ilin noyabrın 28-də Azərbaycan Respublikasının Hərbi Prokurorluğunun əməkdaşlarının iştirakı ilə baxış keçirildikdən və onların üzərində hər hansı zorakılıq əlamətlərinin olmaması müəyyən edildikdən sonra beynəlxalq humanitar hüquq normalarına uyğun qaydada Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin vasitəçiliyi ilə qarşı tərəfə təhvil verilmişdir.

Official 28 November 2022
The search for bodies of Armenian servicemen who had died during the military operations on the Azerbaijani-Armenian border on September 12–13, 2022, continued.
On November 28 of this year, 13 corpses belonging to Armenian servicemen discovered as a result of the search operations in the area were examined with the participation of the employees of the Military Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan and after it was established that there were no signs of violence on them, in accordance with the norms of international humanitarian law, with the mediation of the International Committee of the Red Cross delivered to the other party.