Rəsmi məlumat 20 Sentyabr 2022
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 2022-ci ilin 12-14 sentyabr tarixlərində Azərbaycan-Ermənistan sərhədində törətdikləri genişmiqyaslı təxribatlara qarşı Azərbaycan Ordusunun əks-hücum əməliyyatı nəticəsində həlak olaraq ərazidə qalmış erməni hərbi qulluqçularına aid meyitlərin axtarışı həyata keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikası beynəlxalq humanitar hüquqa və humanizm dəyərlərinə sadiqliyini bir daha nümayiş etdirərək cari ilin sentyabrın 20-də 95 erməni hərbçisinin meyitinə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Prokurorluğunun iştirakı ilə baxış keçirildikdən və onların üzərində hər hansı zorakılıq əlamətlərinin olmaması müəyyən edildikdən sonra Beynəlxalq Qızıl Xaç Komitəsinin vasitəçiliyi ilə Ermənistan tərəfinə təhvil vermişdir.
Ermənistan hərbçilərinin cəsədlərinin qarşı tərəfə təhvil verilməsi ilə bağlı humanitar proses davam etdiriləcəkdir.

Official 20 September 2022
The search for the corpses of the Armenian servicemen, who were killed as a result of the counter-offensive operation of the Azerbaijani Army against the large-scale provocations committed by the Armenian armed forces on the Azerbaijani-Armenian border on September 12-14, 2022, was carried out.
Azerbaijan, once again demonstrating its commitment to the international humanitarian law and the values of humanism, handed over the corpses of 95 Armenian servicemen, through the mediation of the International Committee of the Red Cross, following the inspection with the participation of the Azerbaijan Military Prosecutor's Office which confirmed no signs of violence on them, on September 20, 2022.