Rəsmi məlumat 17 Sentyabr 2022
Məlum olduğu kimi, cari ilin 12-14 sentyabr tarixlərində Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycan-Ermənistan sərhədində genişmiqyaslı təxribat törədilmişdir. Ordumuzun həyata keçirdiyi cavab tədbirləri nəticəsində qarşı tərəf xeyli sayda itki vermişdir.
Həmçinin bildiririk ki, hərbi əməliyyatlardan sonra bizim nəzarətimizə keçmiş ərazilərdə aşkarlanmış 32 Ermənistan hərbi qulluqçusunun meyitinə Azərbaycan Respublikasının Hərbi Prokurorluğunun aidiyyəti əməkdaşları ilə birlikdə baxış keçirilmiş və onların üzərində hər hansı zorakılıq əlamətlərinin olması müəyyən edilməmişdir. Sentyabrın 17-də həmin meyitlər qarşı tərəfə təhvil verilmişdir.
Hazırda Ermənistan hərbçilərinə aid digər meyitlərin müayinəsi aparılır və yaxın zamanlarda onlar da təhvil veriləcəkdir.

Официальная информация 17 Сентябрь 2022
Как известно, 12-14 сентября текущего года вооруженными силами Армении была совершена широкомасштабная провокация на азербайджано-армянской границе. В результате ответных мер нашей армии противоположная сторона понесла большие потери.
Также отмечаем, что вместе с соответствующими сотрудниками Военной прокуратуры Азербайджанской Республики был проведен осмотр трупов 32 армянских военнослужащих, обнаруженных на территориях, перешедших под наш контроль после военных операций, и на них не было обнаружено следов каких-либо насильственных действий. 17 сентября эти трупы были переданы противоположной стороне.
В настоящее время проводится обследование других трупов армянских военных и в ближайшее время они будут также переданы противоположной стороне.