Rəsmi məlumatlar 26 Noyabr 2021
Azərbaycan Respublikası humanizm prinsiplərini növbəti dəfə əsas tutaraq 26 noyabr 2021-ci il tarixdə 2 nəfər erməni əsilli şəxsi Ermənistan tərəfinə təhvil vermişdir.
Sözügedən şəxslərdən biri 16 noyabr 2021-ci il tarixdə Ermənistanın təxribatları nəticəsində dövlət sərhədində baş vermiş döyüş əməliyyatları zamanı yaralı vəziyyətdə saxlanılan 03.03.1993-cü il təvəllüdlü Aramyan Arin Jirayeviçdir.  Bu müddət ərzində Aramyan Arinə zəruri tibbi yardım göstərilərək müalicəsi təşkil edilmişdir.
Təhvil verilmiş digər şəxs - 13.09.2000-ci il təvəllüdlü Musaelyan Mihran Ernest Ağdam rayonu istiqamətində saxlanılmışdır. Aparılmış araşdırmalar nəticəsində Musaelyan Mihranın mülki şəxs olduğu və yolu azaraq Azərbaycan hərbi qulluqçularının xidmət apardığı əraziyə daxil olduğu müəyyən edilmişdir.

Официальная информация 26 Ноябрь 2021
Азербайджанская Республика, в очередной раз руководствуясь принципами гуманизма, 26 ноября 2021 года передала Армении двух лиц армянского происхождения.
Одним из них является Арамян Арин Жираевич (03.03.1993 г. р.), задержанный в раненном состоянии 16 ноября 2021 года в ходе боевых действий на государственной границе, произошедших в результате провокаций Армении. За это время А.Арамяну была оказана необходимая медицинская помощь и организовано его лечение.
Другой переданный − Мусаэлян Мигран Эрнест (13.09.2000 г. р.) был задержан в направлении Агдамского района. В результате проведенного предварительного расследования было установлено, что Мусаэлян Мигран является гражданским лицом и, сбившись с пути, перешел на территорию, где несут службу азербайджанские военнослужащие.