Rəsmi məlumatlar 26 Noyabr 2021
Azərbaycan Respublikası humanizm prinsiplərini növbəti dəfə əsas tutaraq 26 noyabr 2021-ci il tarixdə 2 nəfər erməni əsilli şəxsi Ermənistan tərəfinə təhvil vermişdir.
Sözügedən şəxslərdən biri 16 noyabr 2021-ci il tarixdə Ermənistanın təxribatları nəticəsində dövlət sərhədində baş vermiş döyüş əməliyyatları zamanı yaralı vəziyyətdə saxlanılan 03.03.1993-cü il təvəllüdlü Aramyan Arin Jirayeviçdir.  Bu müddət ərzində Aramyan Arinə zəruri tibbi yardım göstərilərək müalicəsi təşkil edilmişdir.
Təhvil verilmiş digər şəxs - 13.09.2000-ci il təvəllüdlü Musaelyan Mihran Ernest Ağdam rayonu istiqamətində saxlanılmışdır. Aparılmış araşdırmalar nəticəsində Musaelyan Mihranın mülki şəxs olduğu və yolu azaraq Azərbaycan hərbi qulluqçularının xidmət apardığı əraziyə daxil olduğu müəyyən edilmişdir.

Official 26 November 2021
On November 26, 2021, the Republic of Azerbaijan, guided by the principles of humanism, once again handed over two persons of Armenian origin to the Armenian side.
One of the mentioned persons is Aramyan Arin Zhiraevich, born on March 3, 1993, who was detained wounded during the fighting on the state border on November 16, 2021 as a result of Armenian provocations. During this period, Aramyan Arin was provided with the necessary medical care and treatment.
Another extradited person, Musaelyan Mihran Ernest, born on 13.09.2000, was detained in the direction of Aghdam region. As a result of the investigation, it was established that Mihran Musaelyan was a civilian, got lost and entered the territory served by the Azerbaijani military personnel.