Tədbirlər 04 May 2021
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümü münasibətilə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin bir qrup əməkdaşı Ulu Öndərin adını daşıyan, Böyük Qafqaz sıra dağlarının Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivində, dəniz səviyyəsindən 3751 metr hündürlükdə yerləşən “Heydər zirvəsi”nə növbəti yürüş təşkil etmişdir.
Yürüş iştirakçıları tərəfindən Böyük Qafqaz sıra dağlarının Başdağ silsiləsinin Qızıl Qaya massivinin ətəklərində düşərgə salınmış, sonrakı mərhələdə isə sərt relyef və iqlim şəraitinə baxmayaraq, iştirakçılar bütün maneələri dəf edərək tam heyətdə, müəyyən olunmuş marşrut üzrə və nəzərdə tutulan vaxtda “Heydər zirvəsi”nə çıxmışlar. Ümummilli Liderin barelyefi önündə onun əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad edən heyət “Heydər zirvəsi”ndə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağını ucaltmış, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin adını və emblemini əks etdirən lövhə və plakatları yerləşdirmişdir.

Employees of the State Security Service organized a march to the "Haydar Peak"
On the occasion of the 98th anniversary of national leader Haydar Aliyev, a group of employees of the State Security Service organized the next march to the "Haydar Peak" named after the Great Leader, located in the Gizil Gaya massif of the Bashdagh range of the Greater Caucasus Mountains, 3751 meters above sea level.
The marchers set up camp at the foot of the Gizil Gaya massif of the Bashdagh range of the Greater Caucasus Mountains. In the next stage, despite the harsh terrain and climatic conditions, the participants overcame all obstacles and climbed to the "Haydar Peak" with the full staff, along the established route and on time. After paying tribute to the national leader in front of the bas-relief, the staff raised the State Flag of the Republic of Azerbaijan at the "Haydar Peak" and placed plaque and posters with the name and emblem of the State Security Service.