Tədbirlər 28 Mart 2021
Azərbaycan Respublikasının təhlükəsizlik orqanlarının yaranmasının 102 illiyi və peşə bayramı ərəfəsində Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) Gəncə şəhər idarəsinin (Şİ) yeni inzibati binasının təntənəli açılışı olmuşdur.
Tədbirdə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev, DTX-nin kollegiya üzvləri, İdarənin şəxsi heyəti və Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov, şəhərin hüquq mühafizə orqanlarının rəhbərləri iştirak etmişlər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ümummilli lider Heydər Əliyevin Gəncə şəhərinin baş meydanında ucaldılmış abidəsinin önünə gül dəstələri düzmüş, əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad etmişlər.
Sonra Gəncə Şİ-nin müasir üslubda və tələblərə uyğun inşa edilmiş yeni inzibati və yaşayış binalarından, eləcə də təsərrüfat təyinatlı tikililərdən ibarət kompleksin açılış mərasimi keçirilmişdir. Rəmzi qırmızı lent kəsildikdən sonra tədbir iştirakçıları inzibati binanın foyesində müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı ulu öndər Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə ehtiramlarını bildirərək, abidəsi önünə gül dəstələri qoymuşlar. Həmçinin Xidmət rəisi və digər iştirakçılar Ümummilli Liderin və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin dövlətçilik fəaliyyətini, Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının tarixini əks etdirən fotostendlər, inzibati binanın otaqları və əməliyyatçıların iş şəraiti ilə tanış olmuşlar.
DTX-nin kollegiya üzvlərinin, Gəncə Şİ-nin və digər ərazi orqanlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş xidməti müşavirədə çıxış edən Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev bildirmişdir ki, ulu öndər Heydər Əliyevin siyasi xəttinin layiqli davamçısı möhtərəm Prezident cənab İlham Əliyevin müdrik rəhbərliyi ilə müstəqil Azərbaycan bütün sahələrdə durmadan inkişaf edir və günbəgün daha da qüdrətlənir. Bunun parlaq nümunəsi kimi 44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandanın qətiyyətli sərkərdəliyi altında xalqın və dövlətin sarsılmaz birliyi nəticəsində rəşadətli Azərbaycan Ordusu torpaqlarımızı düşmən işğalından azad etmiş, Azərbaycanın çoxəsrlik tarixinin və hərbi uğurlarının yeni şanlı və şərəfli səhifələrini yazmışdır.
Dövlətimizin başçısı tərəfindən xüsusi xidmət orqanlarının inkişafına daim diqqət göstərildiyini vurğulayan general-polkovnik Əli Nağıyev, DTX Gəncə Şİ-nin yeni inzibati binasının istifadəyə verilməsinin də məhz bu qayğının növbəti bariz göstəricisi olduğunu qeyd etmişdir. Xidmət rəisi Gəncə Şİ-nin əməkdaşlarının əməliyyat-xidməti fəaliyyətlərini daha səmərəli və peşəkar təşkil etmələri üçün yaradılan yüksək şəraitə, eləcə də müasir maddi-texniki təminata və təchizata görə Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirmişdir.
Xidməti müşavirədə DTX Gəncə Şİ-nin və ətraf rayon şöbələrinin şəxsi heyəti qarşısında konkret vəzifələr qoyulmuş, tələb və tövsiyələr çatdırılmışdır. Sonra xidmətdə fərqlənən əməkdaşların mükafatlandırılması barədə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti rəisinin əmri elan olunmuş və həmin hərbi qulluqçulara təltiflər təqdim edilmişdir.
Sonda general-polkovnik Əli Nağıyev Gəncə Şİ-nin əməkdaşlarını bir daha təbrik edərək, onlara xidməti fəaliyyətlərində uğurlar arzulamışdır.

Мероприятия 28 Март 2021
Состоялось открытие нового административного здания Гянджинского городского управления Службы государственной безопасности Азербайджанской Республики
Накануне 102-й годовщины создания органов безопасности Азербайджанской Республики и профессионального праздника состоялось торжественное открытие нового административного здания Гянджинского городского управления (ГУ) Службы государственной безопасности (СГБ).
В мероприятии приняли участие начальник Службы государственной безопасности, генерал-полковник Али Нагиев, члены коллегии СГБ, сотрудники управления и глава исполнительной власти г. Гянджи Ниязи Байрамов, руководители правоохранительных органов.
В начале церемонии участники возложили цветы к установленному на главной площади г. Гянджи памятнику Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву и  с глубоким уважением почтили его светлую  память.
Затем состоялась церемония открытия комплекса, состоящего из нового административного и жилых зданий, а также сооружений хозяйственного назначения, построенного в современном стиле и в соответствии с требованиями ГУ г. Гянджи,. После того, как символическая красная ленточка была перерезана, участники церемонии возложили цветы к памятнику основоположнику и архитектору независимого Азербайджана Гейдару Алиеву в вестибюле административного здания, отдавая дань уважения незабываемой памяти Общенационального лидера. Али Нагиев и другие участники также ознакомились с государственной деятельностью Общенационального лидера и Президента Азербайджанской Республики, Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева, фотостендами, отражающими историю органов безопасности Азербайджана, помещениями административного здания и условиями труда оперуполномоченных.
Начальник СГБ Азербайджанской Республики Али Нагиев, выступивший на служебном собрании, в котором участвовали члены коллегии СГБ,  руководители Гянджинского ГУ и других территориальных органов,  отметил, что под мудрым руководством Президента Ильхама Алиева, достойного продолжателя политической линии Общенационального лидера Гейдара Алиева независимый Азербайджан непрерывно развивается во всех сферах и с каждым днем ​​становится мощнее. Ярким примером этого служит 44-хдневная Отечественная война, в течение которой под решительным руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего и благодаря незыблемому единству народа и государства отважная Азербайджанская армия освободила наших земель от армянских оккупантов и вписала новую славную страницу многовековой истории и военных достижений Азербайджана.
Отметив особое внимание Президента Ильхама Алиева развитию спецслужб, генерал-полковник Али Нагиев подчеркнул, что ввод в эксплуатацию нового административного здания Гянджинского ГУ СГБ является еще одним ярким показателем этой заботы. Начальник Службы поблагодарил Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева за высокие условия, созданные для более эффективной и профессиональной организации своей оперативно-служебной деятельности сотрудников Гянджинского ГУ, а также за современное материально-техническое обеспечение и снабжение.
На служебном собрании были поставлены конкретные задачи перед сотрудниками Гянджинского ГУ СГБ и окружных районных отделений управления, даны требования и рекомендации. Затем был оглашен приказ начальника СГБ о награждении отличившихся сотрудников и вручил награды этим военнослужащим.
В завершение генерал-полковник Али Нагиев еще раз поздравил сотрудников Гянджинского ГУ и пожелал им успехов в служебной деятельности.