Tədbirlər 28 Mart 2021
Azərbaycan Respublikasının təhlükəsizlik orqanlarının yaranmasının 102 illiyi və peşə bayramı ərəfəsində Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) Gəncə şəhər idarəsinin (Şİ) yeni inzibati binasının təntənəli açılışı olmuşdur.
Tədbirdə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev, DTX-nin kollegiya üzvləri, İdarənin şəxsi heyəti və Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov, şəhərin hüquq mühafizə orqanlarının rəhbərləri iştirak etmişlər.
Əvvəlcə tədbir iştirakçıları ümummilli lider Heydər Əliyevin Gəncə şəhərinin baş meydanında ucaldılmış abidəsinin önünə gül dəstələri düzmüş, əziz xatirəsini dərin ehtiramla yad etmişlər.
Sonra Gəncə Şİ-nin müasir üslubda və tələblərə uyğun inşa edilmiş yeni inzibati və yaşayış binalarından, eləcə də təsərrüfat təyinatlı tikililərdən ibarət kompleksin açılış mərasimi keçirilmişdir. Rəmzi qırmızı lent kəsildikdən sonra tədbir iştirakçıları inzibati binanın foyesində müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı ulu öndər Heydər Əliyevin unudulmaz xatirəsinə ehtiramlarını bildirərək, abidəsi önünə gül dəstələri qoymuşlar. Həmçinin Xidmət rəisi və digər iştirakçılar Ümummilli Liderin və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin dövlətçilik fəaliyyətini, Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının tarixini əks etdirən fotostendlər, inzibati binanın otaqları və əməliyyatçıların iş şəraiti ilə tanış olmuşlar.
DTX-nin kollegiya üzvlərinin, Gəncə Şİ-nin və digər ərazi orqanlarının rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş xidməti müşavirədə çıxış edən Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev bildirmişdir ki, ulu öndər Heydər Əliyevin siyasi xəttinin layiqli davamçısı möhtərəm Prezident cənab İlham Əliyevin müdrik rəhbərliyi ilə müstəqil Azərbaycan bütün sahələrdə durmadan inkişaf edir və günbəgün daha da qüdrətlənir. Bunun parlaq nümunəsi kimi 44 günlük Vətən müharibəsində Müzəffər Ali Baş Komandanın qətiyyətli sərkərdəliyi altında xalqın və dövlətin sarsılmaz birliyi nəticəsində rəşadətli Azərbaycan Ordusu torpaqlarımızı düşmən işğalından azad etmiş, Azərbaycanın çoxəsrlik tarixinin və hərbi uğurlarının yeni şanlı və şərəfli səhifələrini yazmışdır.
Dövlətimizin başçısı tərəfindən xüsusi xidmət orqanlarının inkişafına daim diqqət göstərildiyini vurğulayan general-polkovnik Əli Nağıyev, DTX Gəncə Şİ-nin yeni inzibati binasının istifadəyə verilməsinin də məhz bu qayğının növbəti bariz göstəricisi olduğunu qeyd etmişdir. Xidmət rəisi Gəncə Şİ-nin əməkdaşlarının əməliyyat-xidməti fəaliyyətlərini daha səmərəli və peşəkar təşkil etmələri üçün yaradılan yüksək şəraitə, eləcə də müasir maddi-texniki təminata və təchizata görə Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirmişdir.
Xidməti müşavirədə DTX Gəncə Şİ-nin və ətraf rayon şöbələrinin şəxsi heyəti qarşısında konkret vəzifələr qoyulmuş, tələb və tövsiyələr çatdırılmışdır. Sonra xidmətdə fərqlənən əməkdaşların mükafatlandırılması barədə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti rəisinin əmri elan olunmuş və həmin hərbi qulluqçulara təltiflər təqdim edilmişdir.
Sonda general-polkovnik Əli Nağıyev Gəncə Şİ-nin əməkdaşlarını bir daha təbrik edərək, onlara xidməti fəaliyyətlərində uğurlar arzulamışdır.

Events 28 March 2021
On the eve of the 102nd anniversary of the establishment of the security agencies of the Republic of Azerbaijan and the professional holiday, a new administrative building of the Ganja City Department of the State Security Service (SSS) was inaugurated.
The event was attended by the Head of the State Security Service, Colonel-General Ali Naghiyev, members of the board of the SSS, the staff of the Department and the head of the Ganja City Executive Power Niyazi Bayramov, as well as heads of law enforcement agencies.
First, the participants laid flowers at the monument to national leader Heydar Aliyev in the main square of Ganja and paid tribute to his memory.
Then, the opening ceremony of the complex, consisting of new administrative and residential buildings built in a modern style and in accordance with the requirements, was held. After the symbolic red ribbon was cut, the participants laid flowers in front of the monument in the lobby of the administrative building, paying tribute to the unforgettable memory of the founder and architect of independent Azerbaijan, great leader Heydar Aliyev. The head of the Service and other participants also got acquainted with photo stands reflecting the statehood activity of the National Leader and President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the history of Azerbaijani security agencies, rooms of the administrative building and working conditions of operatives.
Speaking at the service meeting with the participation of members of the board of the SSS, heads of Ganja City Department and other government bodies, the head of the Service Colonel-General Ali Naghiyev noted that under the wise leadership of President Ilham Aliyev, a worthy successor of national leader Heydar Aliyev's political line, independent Azerbaijan is constantly developing in all areas and is becoming stronger day by day. As a vivid example of this, the courageous Azerbaijani Army liberated our lands from enemy occupation and wrote new glorious pages of Azerbaijan's centuries-old history and military achievements as a result of the strong unity of the people and the state under the resolute leadership of the Supreme Commander-in-Chief in the 44-day Patriotic War,
Emphasizing that the head of our state always pays attention to the development of special services, Colonel-General Ali Naghiyev noted that the commissioning of a new administrative building of the Ganja City Department of the State Security Service is another clear indication of this care. The head of the Service expressed his gratitude to the Supreme Commander-in-Chief, Mr Ilham Aliyev, for the conditions created for the employees of the Ganja City Department of the SSS to organize their operational and service activities more efficiently and professionally, as well as for modern material-technical facilities and equipment.
At the service meeting, specific tasks were set for the staff of Ganja City Department and surrounding district departments, and requirements and recommendations were delivered. Later, the order of the Head of the Service on rewarding the employees who distinguished themselves in the service was announced and awards were presented to those servicemen.
In the end, Colonel-General Ali Naghiyev once again congratulated the staff of the Ganja City Department and wished them success in their service.