Rəsmi məlumatlar 30 Dekabr 2020
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev Rusiya Federal Təhlükəsizlik Xidmətinin (FTX) direktoru ordu generalı Aleksandr Bortnikovun dəvəti ilə Rusiya Federasiyasında rəsmi səfərdə olmuşdur.
Səfər çərçivəsində Rusiya FTX-nin direktoru Aleksandr Bortnikovun vasitəçiliyi ilə general-polkovnik Əli Nağıyev və Ermənistan Respublikası Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin direktoru Armen Abazyan arasında görüş keçirilmişdir.
Görüşdə Rusiya Federasiyasının Prezidenti, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti və Ermənistan Respublikasının baş nazirinin imzaladıqları 10 noyabr 2020-ci il tarixli üçtərəfli Bəyanatdan və beynəlxalq humanitar hüquq normalarından irəli gələn öhdəliklərin yerinə yetirilməsinin hazırkı vəziyyəti, sərhəd təhlükəsizliyi, işğaldan azad olunmuş ərazilərdə terrorçuluqla mübarizə, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi nəticəsində itkin düşmüş və girov götürülmüş şəxslərin taleyinin aydınlaşdırılması, meyitlərin basdırıldığı yerlərin müəyyənləşdirilməsi və əsirlərin dəyişdirilməsi, həmçinin təhlükəsizlik sahəsində qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında müzakirələr aparılmışdır.
Eyni zamanda zərurət yaranacağı təqdirdə məlumat mübadiləsi üçün müvafiq əlaqə kanalının təşkilinin vacibliyi də qeyd edilmişdir.

Официальная информация 30 Декабрь 2020
Начальник Службы государственной безопасности (СГБ) Азербайджанской Республики, генерал-полковник Али Нагиев совершил официальный визит в Российскую Федерацию по приглашению директора Федеральной службы безопасности (ФСБ) России, генерала армии Александра Бортникова.
В рамках визита при посредничестве директора ФСБ России Александра Бортникова состоялась встреча между генерал-полковником Али Нагиевым и директором Службы национальной безопасности Республики Армения Арменом Абазяном.
В ходе встречи стороны обсудили текущее состояние выполнения обязательств, вытекающих из подписанного Президентом Российской Федерации, Президентом Азербайджанской Республики и премьер-министром Республики Армения трехстороннего заявления от 10 ноября 2020 года и норм международного гуманитарного права, безопасность границ, борьбу с терроризмом на освобожденных от оккупации территориях, выяснение судьбы лиц, пропавших без вести и взятых в заложники в результате нагорно-карабахского конфликта, определение мест захоронения и обмена пленными. Кроме того, состоялись обсуждения по другим вопросам, представляющим взаимный интерес в сфере безопасности.
В то же время, была отмечена важность организации соответствующего канала связи для обмена информацией в случае необходимости.