Rəsmi məlumatlar 22 Noyabr 2020
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığı ilə işğaldan azad olunmuş Şuşa şəhərinin təhlükəsizliyinin gücləndirilməsi, şəhərdə hərbi və hüquq-mühafizə orqanları arasında koordinasiya işinin təşkili məqsədilə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi general-leytenant Əli Nağıyevin cari ilin 19-20 noyabr tarixlərində Şuşa şəhərinə xidməti səfəri olmuşdur.
Qeyd edilən səfər çərçivəsində Xidmət rəisi, həmçinin Füzuli şəhəri və Hadrut qəsəbəsində DTX-nin yeni fəaliyyətə başlamış yerli şöbələrinin təchizat məsələləri və iş şəraiti ilə tanış olmuş, Müdafiə Nazirliyi və digər strukturların əməkdaşları ilə görüşlər keçirmiş, qarşıda duran birgə vəzifələr müzakirə olunmuşdur.

Официальная информация 22 Ноябрь 2020
По поручению Верховного главнокомандующего, Президента Азербайджанской Республики господина Ильхама Алиева, с целью организации работы по усилению безопасности освобожденного от оккупации города Шуша и координации в городе работы между военными и правоохранительными органами начальник Службы государственной безопасности генерал-лейтенант Али Нагиев 19-20 ноября побывал со служебной поездкой в Шуше.
В рамках визита начальник СГБ также ознакомился с условиями обеспечения и работы недавно начавших функционирование в городе Физули и поселке Гадрут местных отделений СГБ.
Начальник СГБ также провел встречи с сотрудниками Минобороны и других структур и обсудил предстоящие совместные задачи.