Rəsmi məlumatlar 12 Noyabr 2020
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad olunmuş ərazilərində müvəqqəti xüsusi idarəetmənin təşkili haqqında” 29 oktyabr 2020-ci il tarixli Fərmanına uyğun olaraq, Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Cəbrayıl, Zəngilan, Füzuli, Qubadlı rayonlarında və Xocavənd rayonunun Hadrut qəsəbəsində yerli şöbələri xidmətə başlamışdır.
Şuşa şəhərinin strateji əhəmiyyəti nəzərə alınaraq, DTX-nin Şuşa şəhər idarəsi təsis edilmiş və yaxın günlərdə onun fəaliyyəti təmin olunacaqdır.

Официальная информация 12 Ноябрь 2020
В соответствии с Указом Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева «Об организации временного особого управления на освобожденных от оккупации территориях Азербайджанской Республики» от 29 октября 2020 года, в Джебраильском, Зангиланском, Фузулинском, Губадлинском районах и поселке Гадрут Ходжавендского района начали службу местные отделы Службы государственной безопасности.
С учетом стратегического значения города Шуша, учреждено Шушинское городское управление СГБ, и в ближайшие дни его деятельность будет обеспечена.