Avropa Şurası çərçivəsində terrorçuluğa qarşı mübarizə üzrə Azərbaycan Respublikasının iştirakçısı olduğu beynəlxalq müqavilələr
1. «Terrorizmin qarşısının alınması haqqında» Avropa Konvensiyasının təsdiq edilməsi barədə 5 dekabr 2003-cü il tarixli 530-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
2. «Terrorizmin qarşısının alınması haqqında» Avropa Konvensiyasına dəyişikliklər və əlavələr edilməsi barədə» Protokolun təsdiq edilməsi haqqında 22 fevral 2008-ci il tarixli 550-IIIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
3. «Ekstradisiya haqqında» Avropa Konvensiyasının və onun Əlavə Protokollarının təsdiq edilməsi barədə 17 may 2002-ci il tarixli 323-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
4. «Cinayət işləri üzrə qarşılıqlı hüquqi yardım haqqında» Avropa Konvensiyasının və ona əlavə protokolun təsdiq edilməsi barədə 1 mart 2003-cü il tarixli 421-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
5. «Zorakı cinayətlərin qurbanlarına vurulmuş ziyanın ödənilməsi haqqında» Avropa Konvensiyasına qoşulmaq barədə 17 mart 2000-ci il tarixli 836-IQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
6. «Cinayət fəaliyyətindən əldə edilən gəlirlərin leqallaşdırılması, aşkar olunması, götürülməsi və müsadirə edilməsi haqqında» Konvensiyanın təsdiq edilməsi barədə 1 mart 2003-cü il tarixli 420-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
7. «Kibercinayətkarlıq haqqında» Konvensiyanın təsdiq edilməsi barədə 30 sentyabr 2009-cu il tarixli 874-IIIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
8. Avropa Şurasının «Terrorçuluğun qarşısının alınması haqqında» Konvensiyasının təsdiq edilməsi barədə 3 fevral 2014-cü il tarixli 891-IVQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.

1. Закон Азербайджанской Республики № 530 – IIQ от 05 декабря 2003 года «о ратификации Европейской конвенции о предупреждении терроризма».
2. Закон Азербайджанской Республики № 550 – IIIQ от 22 февраля 2008 года «об утверждении Протокола о внесении изменений и дополнений в Европейскую конвенцию о предупреждении терроризма».
3. Закон Азербайджанской Республики № 323 – IIQ от 17 мая 2002 года «о ратификации Европейской конвенции о выдаче и Дополнительных протоколов к ней».
4. Закон Азербайджанской Республики № 421 – IIQ от 01 марта 2003 года «о ратификации Европейской конвенции о взаимной правовой помощи по уголовным делам и дополнительного протокола к ней».
5. Закон Азербайджанской Республики № 836 – IQ от 17 марта 2000 года «о присоединении к Европейской конвенции о компенсации ущерба жертвам насильственных преступлений».
6. Закон Азербайджанской Республики № 420 – IIQ от 01 марта 2003 года «о ратификации Конвенции о легализации, обнаружении, изъятии и конфискации доходов от преступлений».
7. Закон Азербайджанской Республики № 874 – IIIQ от 30 сентября 2009 года «о ратификации Конвенции о киберпреступности».
8. Закон Азербайджанской Республики № 891 – IVQ от 3 февраля 2014 года «о ратификации Конвенции Совета Европы о предупреждении терроризма».