Avropa Şurası çərçivəsində terrorçuluğa qarşı mübarizə üzrə Azərbaycan Respublikasının iştirakçısı olduğu beynəlxalq müqavilələr
1. «Terrorizmin qarşısının alınması haqqında» Avropa Konvensiyasının təsdiq edilməsi barədə 5 dekabr 2003-cü il tarixli 530-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
2. «Terrorizmin qarşısının alınması haqqında» Avropa Konvensiyasına dəyişikliklər və əlavələr edilməsi barədə» Protokolun təsdiq edilməsi haqqında 22 fevral 2008-ci il tarixli 550-IIIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
3. «Ekstradisiya haqqında» Avropa Konvensiyasının və onun Əlavə Protokollarının təsdiq edilməsi barədə 17 may 2002-ci il tarixli 323-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
4. «Cinayət işləri üzrə qarşılıqlı hüquqi yardım haqqında» Avropa Konvensiyasının və ona əlavə protokolun təsdiq edilməsi barədə 1 mart 2003-cü il tarixli 421-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
5. «Zorakı cinayətlərin qurbanlarına vurulmuş ziyanın ödənilməsi haqqında» Avropa Konvensiyasına qoşulmaq barədə 17 mart 2000-ci il tarixli 836-IQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
6. «Cinayət fəaliyyətindən əldə edilən gəlirlərin leqallaşdırılması, aşkar olunması, götürülməsi və müsadirə edilməsi haqqında» Konvensiyanın təsdiq edilməsi barədə 1 mart 2003-cü il tarixli 420-IIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
7. «Kibercinayətkarlıq haqqında» Konvensiyanın təsdiq edilməsi barədə 30 sentyabr 2009-cu il tarixli 874-IIIQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.
8. Avropa Şurasının «Terrorçuluğun qarşısının alınması haqqında» Konvensiyasının təsdiq edilməsi barədə 3 fevral 2014-cü il tarixli 891-IVQ nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu.

International agreements on combating terrorism within the framework of the Council of Europe, to which the Republic of Azerbaijan is a party
1. Law of the Republic of Azerbaijan No. 530 - IIQ from 05 December 2003 “on ratification of the European Convention on the Prevention of Terrorism”.
2. Law of the Republic of Azerbaijan No. 550 - IIIQ from 22 February 2008 “on approval of the Protocol on amendments and additions to the European Convention on the Prevention of Terrorism”.
3. Law of the Republic of Azerbaijan No. 323 - IIQ from 17 May 2002 “on ratification of the European Convention on Extradition and Additional Protocols thereto”.
4. Law of the Republic of Azerbaijan No. 421 - IIQ from 01 March 2003 “on ratification of the European Convention on Mutual Legal Assistance in Criminal Matters and the Additional Protocol to it”.
5. Law of the Republic of Azerbaijan No. 836 - IQ from 17 March 2000 “on joining the European Convention on Compensation of Damage to Victims of Violent Crimes”.
6. Law of the Republic of Azerbaijan No. 420 - IIQ from 01 March 2003 “on ratification of the Convention on the legalization, detection, seizure and confiscation of proceeds from crime”.
7. Law of the Republic of Azerbaijan No. 874 - IIIQ from 30 September 2009 “on ratification of the Convention on Cybercrime”.
8. Law of the Republic of Azerbaijan No. 891 - IVQ from 03 February 2014 “on ratification of the Council of Europe Convention on the Prevention of Terrorism”.